PORADY DIETETYCZNE 

  

  Tylko zmiana stylu życia czyli prawidłowe połączenie aktywności fizycznej i sposobu żywienia daje stałe efekty w kształtowaniu sylwetki i poprawie stanu zdrowia.

 

  W zakres usługi dietetycznej wchodzi przeprowadzenie wywiadu przez dietetyka ok 30 min, gdzie pacjent odpowiada na 35 pytań z zakresu stanu zdrowia, sposobu żywienia oraz stylu życia. Na tej podstawie zostaje ułożona dieta zawierająca ogólne zalecenia jakie należy wprowadzić w ramach zmiany nawyków żywieniowych, zalecenia zgodne z uwarunkowaniami zdrowotnymi, indywidualne komentarze co zmian aktualnego sposobu żywienia, ewentualnej suplementacji oraz aktywności fizycznej. Ponadto propozycje przepisów, zalecane produkty i zamienniki, posiłki po treningu oraz obliczenia związane z proporcja składników odżywczych oraz wartością energetyczną diety w zależności od dnia z treningiem lub bez. Dieta uwzględnia aspekty kliniczne jak i sportowe. Proponowane badania są uwarunkowane ewentualnymi chorobami (jeśli pacjent jest na coś chora należy przynieść badania związane z danym problemem zdrowotnym). Zalecanymi badaniami profilaktycznymi są badania biochemiczne krwi: TSH, glukoza na czczo, pełny lipidogram, próby wątrobowe, morfologia ogólna, kreatynina.

 

  Współpraca z dietetykiem wygląda następująco: spotkanie i przeprowadzenie wywiadu, interpretacja wyników badań, do 2 tygodni zostaje wysłana dieta ok 28 stron PDF na maila. Po miesiącu stosowania diety zalecana jest wizyta kontrolna w ramach kontroli efektów oraz sprawdzenia prawidłowości stosowania zaleceń. Kolejne wizyty ustalane są indywidualne w zależności od celu pacjenta. 

 

  Układaniem diety oraz konsultacjami żywieniowymi zajmuje się dietetyk mgr Karol Makiel 

  Jestem dietetykiem sportowym i klinicznym. Głównie zajmuje się redukcją tkanki tłuszczowej, budowaniem masy mięśniowej, dietami w chorobach tarczycy, zaburzeniach poziomu cholesterolu, cukrzycy, nadciśnieniu.

plakat-karol-makielja.jpg

/Consultation and diet also in English/

Cennik:
Ułożenie diety klinicznej 250 zł

Ułożenie diety dla sportowca 250 zł

Konsultacje 100 zł  

 Dostępne terminy pod numerem telefonu: 513836578 lub karolmakiel@gmail.com