SOLARIUM

 W PowerZone do dyspozycji klubowiczów są dwa solaria stojące, znajdujące się w przebieralniach.


Delikatna opalenizna nadaje skórze zdrowy, atrakcyjny wygląd. Podaruj sobie troszkę słońca! 
Każdy z nas zdaje sobię sprawę, że tak naprawdę nie istnieje coś takiego jak "całkowicie bezpieczne opalanie", ani na słońcu, ani w solarium, ale mając świadomość pewnych istotnych zasad możemy sprawić, aby opalanie w solarium nie wpływało w znacznym stopniu na kondycje naszej skóry.
W naszym klimacie cierpimy ewidentnie na brak światła słonecznego, które stymuluje powstawanie tzw. hormonów szczęścia - endorfin. Opalanie w solarium w pewnym sensie eliminuje ten problem i może w znacznym stopniu poprawić nam samopoczucie. 

Wbrew powszechnym twierdzeniom opalenizna powstała na skutek opalania w solarium jest opalenizną jak najbardziej naturalną, o ile zachowamy umiar. Pomimo innej proporcji UVA do UVB, w skórze zachodzi naturalny proces wytwarzania barwnika odpowiedzialnego za jej brązowienie (melaniny), który stanowi naturalna barierę przed promieniami słonecznymi UV.
Solarium w niektórych przypadkach pozwala łagodzić niektóre choroby skóry.

W recepcji Power Zone możesz kupić specjalistyczne kosmetyki do opalania, które skracają czas opalania, a co za tym idzie czas narażenia naszego ciała na promieniowanie. Dodatkowo, mają za zadanie przyspieszenie procesu brązowienia skóry i chronią ją przed ewentualnymi podrażnieniami, utratą elastyczności w skutek wysuszenia oraz procesami fotostarzenia, neutralizując wolne rodniki. Ich wyjątkową zaletą jest utrzymywanie efektu opalania na znacznie dłuższy czas, niż bez ich użycia.